Obľúbená benefičná akcia Hudba bez bariér vypukne 20. novembra 2020 v Špišskej Novej Vsi!  Headlinerom bude skvelý český spevák Tomáš Klus, ktorý na Hudbe bez bariér vystúpi po prvýkrát. V Športovej hale v Špišskej Novej Vsi ďalej vystúpia Martin Harich, skupina Dennyiah, vokálna kapela For You, virtuózny gitarista Dávid Bílek, folklórny súbor Čačina a bubnová show Batida. V poradí ôsme pokračovanie jedinečného podujatia organizuje PARASPORT24 a výťažok z koncertu opäť poputuje na správnu vec!

          Výnimočný projekt Hudba bez bariér mieri do Špišskej Novej Vsi. 20 novembra 2020 poteší fanúšikov v miestnej Športovej hale. Večer plný emotívnej hudby organizuje už po ôsmykrát občianske združenie PARASPORT24.

„Je to ôsme pokračovanie, pretože v niektorých rokoch sa nám akciu podarilo urobiť dvakrát v inom meste. Tak je to aj tento rok, už v marci sme to stihli v Liptovskom Mikuláši. Tentokrát si náš projekt Hudba bez bariér objednalo mesto Spišská Nová Ves. Sme za to vďační, lebo je to už po tretíkrát, čo si Hudbu bez bariér niekto objednal so slovami „aj my chceme tento pekný projekt u nás,“ neskrýva radosť organizátor podujatia Miroslav Buľovský z občianskeho združenia PARASPORT24.

 

Po prvýkrát vystúpi na akcii Hudba bez bariér skvelý český spevák a skladateľ Tomáš Klus. Získať ho na charitatívne podujatie dalo Mirovi Buľovskému zabrať.

„Vždy oslovujem viacerých podľa pocitu, ale hlavne tak aby to ladilo v dramaturgii, v scenári a réžii. Tomášovi som písal a volal dovtedy, kým sa nám nestretli termíny. Pri takýchto zvučných menách je to veľmi vzácne. Som trpezlivý, nevzdávam sa a aj preto sa teraz môžeme tešiť z Tomáša Klusa,“ s úsmevom hovorí Miro.

Hudba bez bariér prinesie vyše 2-hodinový hudobný program zložený z vystúpení viacerých sólových umelcov a hudobných zoskupení. V Športovej hale v Špišskej Novej Vsi vystúpia okrem Tomáša Klusa spevák Martin Harich, skupina Dennyiah,  virtuózny gitarista Dávid Bílek, folklórny súbor Čačina a bubnová show Batida. Nebude chýbať famózna vokálna kapela For You, ktorá sa preslávila hitom Nenahraditeľná so Simou Martausovou.

„Tešíme sa vždy, keď môžeme našim spevom ľudom zlepšiť náladu, alebo len vyčarovať úsmev na tvári. O to viac nás teší charitatívny rozmer akcie „Hudba bez bariér“, kde svojim vystúpením ľudom nielen zlepšíme náladu. Ale na chvíľu sa staneme súčasťou veľkej rodiny, ktorá dlhodobo pomáha hendikepovaným po celom Slovensku. A ten pocit ďaleko presahuje pocit radosti,“ prezradil beatboxer For You Emil Esso Smoliga.

Hudba bez bariér si v Špišskej Novej Vsi pripravila špeciálne prekvapenie v podobe trička, ktoré si budete môcť kúpiť priamo na koncerte.  Výťažok zo vstupného venuje organizátor už tradične na dobročinné ciele občianskeho združenia PARASPORT24. Časť tejto pomoci daruje priamo na mieste počas podujatia.

„Začiatky boli ťažké, našli sa aj ľudia, ktorí sa pýtali, že načo sú nám koncerty. No dnes sa ma už nič nepýtajú. Aj tu platí slovíčko vydržať a ísť si za svojim. Začali sme so speváčkou Majkou Čírovou a klaviristom Jožkom Hollým v roku 2015 a odvtedy akcia naberá na pozitívach aj na množstve pomoci. Poslanie akcie je pomáhať ďalej s financiami, ktoré získame. Prvá pomoc ide vždy priamo na podujatí, kde na pódiu darujeme šek, alebo čokoľvek práve treba. Vždy som sníval, že budem robiť aj takéto akcie, a predsa všetko o čom dokážeme snívať môže byť reálne, tak snívajme…“ uzatvára organizátor podujatia Miroslav Buľovský.

Občianske združenie PARASPORTt24 vzniklo v roku 2006 a venuje sa organizácii rôznorodých projektov na podporu ľudí s hendikepom, ktorí ako jednotlivci majú obmedzené podmienky na získavanie finančných a iných prostriedkov pre vlastný rozvoj. Tým, ktorým pomôže, potom ďalej pomáhajú hlavne sociálne slabším rodinám po celom Slovensku.

Vstupenky na ôsme pokračovanie projektu Hudba bez bariér v Spišskej Novej Vsi 20. novembra 2020 si môžete kúpiť na https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/hudba-bez-barier-2020-11-20/