V piatok 8. marca sa do Liptov Arény Tatralandia opäť vráti obľúbené benefičné podujatie Hudba bez bariér. Po plejáde hviezd, ktoré svojimi koncertmi podporili túto akciu v minulosti,  tentokrát prvý raz na pódiu Hudby bez bariér zahrá a zaspieva víťaz speváckej šou X-Factor, Peter Bažík. Pripojí sa tak k hviezdnemu line-upu, v ktorom tento rok žiari Emma Drobná, Tereza Mašková či skupina Peter Bič Project.

 

„Keďže mám zdravotne postihnutého slabozrakého brata Stanka, viem sa vcítiť do kože najbližších rodinných príslušníkov, či kamošov takto znevýhodnených ľudí. Dotýkalo sa ma to odmalička, vyrastal som v tom, takže naozaj viem, aké to je,“ prezrádza Peter.

 

„Práve preto som v ostatnom období nadviazal úzke pracovné a podporné aktivity pre Nadáciu pre deti Slovenska, Hodinu deťom, Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska, DEBORA o. z., ako aj v susedných Čechách pre občianske združenie Zrnko naděje, združenie Korunka Luhačovice, z. s., ako aj pre Projekt „Európsky týždeň odborných zručností“ pod záštitou predsedu zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, kde som bol ambasádorom projektu. Tento rok som rozšíril záber aj o vystúpenie na benefičnej akcii Hudba bez bariér, načo som aj patrične hrdý,“ rozpráva o svojom špecifickom a veľmi blízkom vzťahu k benefíciám a charitatívnym koncertom.

 

Ako dodáva, každoročne dostáva veľa ponúk hrať na benefičných akciách. Jednou z najnovších, ktoré sa rozhodol prijať, je práve projekt Hudba bez bariér: „Je pravda, že ponúk je veľmi veľké množstvo. Myslím, že nie je v silách jedného umelca vystúpiť na každej benefičnej akcii. A navyše medzi tými niekoľkými tisícmi neziskových organizácií existujú bohužiaľ aj také, ktoré kazia imidž serióznym neziskovým organizáciám, ktoré to myslia úprimne a svoje aktivity realizujú s plnou vážnosťou. Je mi teda cťou a potešením pridať sa k ďalšiemu zmysluplnému projektu a svojou troškou ho tiež podporiť.“

 

Návštevníci Hudby bez bariér sa môžu tešiť na minimálne päť skladieb v jeho podaní.  „Predbežne zahrám a zaspievam 5 piesní. Ale ako to robím vždy na svojich koncertoch, repertoár, ako aj dĺžku svojho vystúpenia prispôsobujem priamo momentálnej atmosfére Takže často vopred ani neviem, čím začnem, čo bude nasledovať a kedy presne skončím 🙂 Ale určite odznejú moje vlastné skladby a aj svetové hity,“ dodáva.

 

Každoročná hudobná benefícia Hudba bez bariér sa vracia už piatykrát. Prvýkrát sa v line-upe podujatia objavuje tiež objav šou Česko-Slovensko má talent Adéla Radimcová, návštevníci sa môžu rovnako ako vlani opäť tešiť na vystúpenie Folklórneho súboru Majerán Liptovský Hrádok a na koncert Martina Haricha. Predstaví sa aj Bekim, ktorý musel vlani zo zdravotných dôvodov svoj koncert na Hudbe bez bariér zrušiť.

 

S projektom Hudba bez bariér ostávame v Liptov Aréne a verím tomu, že na veľa rokov, z čoho chceme vytvoriť tradíciu. Výťažok z akcie bude opäť pomáhať tým správnym smerom a na koncerte budete vidieť aj to, ako bol použitý výťažok z poslednej Hudby bez bariér,“ dodáva Miroslav Buľovský.

 

Vstupenky na podujatie Hudba bez bariér sú v predaji v sieti Predpredaj.sk: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/hudba-bez-barier-2019-03-08/

Spoluorganizátorom podujatia je Liptov aréna Tatralandia.