Podporte svoje zdravie a zabehnite si na charitatívnom Turčianskom behu 22. mája v Žabokrekoch!

3.5. 2020

PARASPORT24 ani v týchto náročných časoch nezaháľa a pripravil ďalšiu charitatívnu akciu! Podporte svoje zdravie a príďte si zabehať na Turčiansky beh, ktorý štartuje 22. mája v Žabokrekoch pri Martine. Prihlásiť sa môže každý, na veku nezáleží, stačí zaplatiť registráciu. Povinný test na covid zabezpečí organizátor priamo na mieste. Beží sa 5 alebo 10 kilometrov v krásnej prírode Turčianskej kotliny. Akciu organizuje Občianske združenie PARASPORTt24, ktoré každému bežcovi odovzdá pamätnú medailu. Tešíme sa na vás 22. mája 2021 v Žabokrekoch!

Občianske združenie PARASPORT24 už 15 rokov pomáha hendikepovaným a sociálne slabým ľuďom. Jednou z jeho úžasných charitatívnych akcií je aj Turčiansky beh, ktorý vznikol v roku 2016. A bude sa konať aj v náročnej korona kríze.

„Kvôli pandemickým opatreniam nechcú mnohí organizátori robiť akcie, pretože testovanie účastníkov je dosť nákladné a logistika si vyžaduje navyše ďalších ľudí. My sme sa rozhodli vymeniť tričká pre účastníkov zo štartovacieho balíka za antigénový test, ktorý budeme robiť pre každého bežca pred štartom. Držíme sa tak nariadených opatrení a splníme všetko, čo treba. Spolu s pani starostkou Žabokrekov sa tešíme sa na všetkých, ktorí  chcú športovať a podporiť našu myšlienku,“ vysvetľuje organizátor podujatia Miroslav Buľovský z občianskeho združenia PARASPORT24.

Turčiansky beh je hromadné podujatia jednorazovej povahy, kde budú všetci účastníci v dobe začiatku hromadného podujatia disponovať negatívnym výsledkom RT-PCR testu alebo antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 12 hodín. Každý bežec si môže vybrať, aký okruh pobeží.

 

„Máme dva okruhy v krásnej prírode Turčianskej kotliny, 5 alebo 10 km. Každý si vyberie taký okruh, na aký sa práve cíti. Mierne členitá trasa na celom okruhu má terén 10% asfalt a ďalej poľnú cestu, prevýšenie dosahuje 70. Resp. 140 metrov. Trasu som si prešiel a ešte aj niekoľkokrát prejdem. Je to akcia v mojom rodisku, máme tu krásne výhľady, na Turiec a Malú a Veľkú Fatru,“ pozýva organizátor podujatia Miroslav Buľovský.

Víťazom behu sú všetci – každý účastník totiž dostane medailu z rúk vozičkárov. Výťažok charitatívneho behu pôjde pre ľudí s hendikepom, ktorým PARASPORT24 pravidelne pomáha. Rovnako aj na pomoc v aktuálnej situácii, podľa potreby a podľa žiadostí, ktoré občianske združenie pravidelne dostáva.

 

Turčiansky beh štartuje 22.5. 2021 v Žabokrekoch. Parkovať sa dá bezprostredne pri areáli štart/cieľ. Zaregistrovať sa môžete tu: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/registracie/turciansky-beh-2021-05-22/ Všetky informácie o Občianskom združení PARASPORT24 nájdete na www.parasport24.com.