Bratislava, 16. október 2014 – Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko už viac ako tri roky prináša riešenia pre rozvoj dopravnej mobility osôb so zdravotným postihnutím a ich integráciu prostredníctvom projektuŠKODA Handy ZŤP. V súčasnosti poskytuje služby už päť ŠKODA Handy ZŤP centier, pričom tento rok boli otvorené dve nové centrá. 

Spoločnosť dnes ohlásila začiatok spolupráce s občianskym združením Parasport24 a rozširuje tak aktivity v oblasti podpory hendikepovaných osôb. ŠKODA bude od roku 2015 novým partnerom najväčšej športovej charitatívnej akcie na Slovensku – Cez Slovensko na bicykli za 5 dní.

Foto_02_TK_SKODA Handy ZTP_16.10.2014_02„Neustále rastúci záujem a rozširovanie ŠKODA Handy ZŤP centier je dôkazom, že náš program napĺňa svoje hlavné poslanie. Tým je jednoznačne odstraňovať bariéry a pomáhať zdravotne postihnutým ľuďom viesť plnohodnotný a aktívny život,“ hovorí Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko. „Preto sme sa rozhodli naše aktivity rozšíriť a nadviazať spoluprácu s OZ Parasport24. Obdivujem prácu týchto ľudí, ŠKODA bude hrdým partnerom podujatia Cez Slovensko na bicykli za 5 dní. Je to pre nás prirodzené spojenie charitatívnych aktivít a našej vrodenej vášne pre cyklistiku,“ dodáva Ing. Karel Sklenář.

Jednou z hlavných aktivít OZ Parasport24, ktorá sa venuje podpore hendikepovaných osôb a ich vlastnému rozvoju, je projekt Cez Slovensko na bicykli za 5 dní. Od roku 2015 bude ŠKODA novým partnerom tejto najväčšej športovej charitatívnej akcie na Slovensku. „Som potešený, že náš projekt zaujal tak renomovanú a úspešnú značku. Spolupráca soznačkou ŠKODA, ktorá je jedným z najväčších podporovateľov cyklistického športu na svete, je pre nás zadosťučinením za tvrdú robotu a aj prísľubom do budúcna. Tešíme sa na spoluprácu,“ uvádza Miroslav Buľovský, predseda OZ Parasport24.

Program ŠKODA Handy ZŤP ponúka od roku 2011 riešenia pre rozvoj dopravnej mobility osôb so zdravotným postihnutím a ich integráciu. Na Slovensku pôsobí už 5 ŠKODA Handy ZŤP centier, dve z toho otvorili tento rok spoločnosti Autoprofit v Galante a Euromotor v Banskej Bystrici. Ostatné centrá sa nachádzajú v Bratislave, Žiline a v Prešove. Ďalšie sa pripravujú na otvorenie. Centrá poskytujú všetky potrebné informácie, služby a asistenciu pri kúpe nového automobilu, vrátane poradenstva pri úpravách vozidla podľa druhu postihnutia. Okrem toho ponúkajú vozidlá značky ŠKODA za zvýhodnených podmienok, prestavby a úpravy vozidiel s garanciou, odvoz a dovoz klientov, odťahovú službu, komplexné servisné služby, legislatívne poradenstvo a taktiež náhradné plnenie v chránených dielňach, kde zamestnávajú držiteľov preukazov ZŤP.

Partnermi projektu sú Allianz Slovenská poisťovňa a Volkswagen Finančné služby Slovensko. Gestorom projektu ŠKODA Handy ZŤP je AV Mobilita, s.r.o., ktorá organizuje a zúčastňuje sa podujatí určených pre hendikepované osoby, spolupracuje s centrami, spolkami a združeniami zameranými na pomoc  hendikepovaným občanom. V roku 2014 otvorila AV Mobilita v Bratislave v Záhorskej Bystrici prvý kamenný showroom ŠKODA Handy ZŤP, ktorý poskytuje komplexnú ponuku na jednom mieste. Viac informácií na webstránke www.skoda-auto.sk/siet/handy-ztp alebo www.avmobilita.sk.

OZ Parasport24 bolo založené v roku 2006 a venuje sa organizácii rôznych projektov na podporu hendikepovaných ľudí, ktorí ako jednotlivci majú obmedzené podmienky na získavanie finančných a iných prostriedkov pre vlastný rozvoj. Prostredníctvom športu pomáhajú ľuďom so zdravotným postihnutím lepšie sa zaradiť do bežného života.

Projekt Cez Slovensko na bicykli za 5 dní je najväčšou športovou charitatívnou akciou na SlovenskuUž ôsmy rok za sebou vytvoria hendikepovaní ľudia spolu so známymi osobnosťami spoločenského života jeden tím cyklistov a spoločne vybranou trasou budú plniť svoje ciele. Počas celého týždňa navštívi pelotón viac ako 50 miest a obcí a niekoľko škôl, kde pomôžu vopred vybraným ľuďom. Tí v mnohých prípadoch ani len netušia, čo ich čaká. Hodnota podpory hendikepovaným osobám a ich rodinám presahuje 52 tisíc eur, dary od partnerov sú v hodnote viac ako 40 tisíc eur.

ŠKODA AUTO

›   je jedna z najstarších automobiliek na svete. Od roku 1895 sa v sídle spoločnosti v Mladej Boleslavi vyrábali najprv bicykle, čoskoro nasledovali aj motocykle a automobily,
›   má v súčasnosti sedem modelových radov osobných automobilov: Citigo, Fabia, Roomster/Praktik, Rapid, Octavia, Yeti a Superb,
›   v roku 2013 dodala zákazníkom celosvetovo 920 800 vozidiel,
›   od roku 1991 patrí pod Volkswagen, jeden z globálne najúspešnejších automobilových koncernov. ŠKODA v koncernovom zväzku samostatne vyrába a vyvíja okrem vozidiel aj komponenty ako motory a prevodovky,
›   prevádzkuje tri výrobné závody v Českej republike; vyrába v Číne, Rusku, na Slovensku a v Indii väčšinou prostredníctvom koncernových partnerstiev, ďalej tiež na Ukrajine a v Kazachstane v spolupráci s lokálnymi partnermi,
›   zamestnáva celosvetovo približne 25 800 pracovníkov a je aktívna na viac ako 100 trhoch.